Stacje uzdatniania

Poznaj ofertę urządzeń

Miękka woda w całym domu, koniec z kamieniem

SPOSÓB NA TWARDĄ WODĘ 

Stacje uzdatniania

Jeżeli twoim problemem jest twarda woda w domu i kamień w łazience warto zainstalować zmiękczacz wody. Zmiękczacz wody to skuteczny filtr do twardej wody. Dzięki niemu nie będziesz mieć kamienia w łazience czy kuchni, sprawne urządzenia AGD czy domowe instalacje grzewcze.
Instalując zmiękczacz wody zapewniasz sobie również spokój i oszczędności. Korzystanie ze zmywarki i pralki będzie efektywniejsze. Zużyjesz mniej detergentów, a pranie i naczynia będą idealnie czyste. Również pielęgnacja skóry po kąpieli będzie łatwiejsza i bardziej efektywna, a wszelkie podrażnienia naskórka znikną.
To, jaką stację uzdatniania wody wybierzesz zależy m.in. od źródła, z jakiego pochodzi woda w domowej instalacji.
Skontaktuj się z nami. Zbadamy wodę. Pomożemy dobrać odpowiednie urządzenie dla Twojego domu lub mieszkania.
Jak działa zmiękczacz wody?

Zarezerwuj konsultację

Chcesz mieć idealne rozwiązanie, zostaw dane a skontaktuje się z Tobą.

Zgoda na kontakt *

GRACJA XL

25L złoża żywicy
wys/szer/gł: 1045x410x516

Złóż zapytanie
Zmiękczacz do wody RXT-82
Carbon bok

EOS Carbon

20L złoża żywicy
5kg węgla z KDF
wys/szer/gł: 1070x325x525

Złóż zapytanie

Luna L

20L złoża żywicy
wys/szer/gł: 790x360x490

Złóż zapytanie

Luna XL/XXL

25L/35L złoża żywicy
wys/szer/gł: 1090x360x490 (XL)
wys/szer/gł: 1300x360x490 (XXL)

Złóż zapytanie
zmiekczacz_wody

Jak działa zmiękczacz wody?

Twarda woda wpływa do Twojego domu główną rurą zasilającą. Dopływa do zmiękczacza i przepływa przez złoże żywicy jonowymiennej, które zmiękcza wodę. W tym czasie zachodzi proces wymiany jonowej, w którym jony wapnia i magnezu, odpowiedzialne za twardość wody, są wyłapywane przez żywicę jonowymienną i wymieniane na jony sodu, którego sole są dobrze rozpuszczalne w wodzie. Następnie miękka woda doprowadzana jest do systemu instalacji w Twoim domu.

Zaprogramowane indywidualnie dla Twojej wody urządzenie odmierza objętość, jaka przez nie przepływa. Po osiągnięciu zdolności jonowymiennej złoża, urządzenie automatycznie przeprowadzi regenerację złoża przy pomocy przygotowanej wcześniej solanki (soli rozpuszczonej w wodzie, zgromadzonej w zbiorniku solanki). W czasie regeneracji urządzenie pobierze zaprogramowaną ilość solanki do zbiornika z żywicą jonowymienną. Dzięki temu nastąpi wymiana jonowa w odwrotną stronę niż w czasie uzdatniania wody. Żywica jonowymienna „naładuje się” jonami sodu z soli i uwolni wcześniej wyłapane z wody jony wapnia i magnezu, które wraz z resztą solanki zostaną wypłukane do kanalizacji. Po procesie regeneracji urządzenie znów odzyskuje zdolność wymienną i może zmiękczać wodę.

Proces wymiany jonowej pozwala użytkować zmiękczacz wody przez długi czas i przeprowadzić wiele razy regenerację żywicy jonowymiennej, dzięki temu nie trzeba wymieniać drogiego złoża i wystarczy regularnie dosypywać sól do zbiornika soli.